KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15636085
*
nr 1563 6085
Marianne Lundblad
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x78 cm
Marianne Lundblad, svensk bildkonstnär och skulptör född i Västerås 1930.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2023
kl 20:06:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 22:12:47
1
100 kr
11/9 16:42:09
1
Vinnande bud
11/9 18:55:33
2
150 kr
11/9 18:55:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
11 sep
Specialauktion Marianne Lundblad
På specialauktionen Marianne Lundblad presenterar vi en karta över bildkonstnären och skulptören Marianne Lundblads produktion i form av skulpturer och reliefer i ett flertal material som lergods, gip ...
Läs mer om Specialauktion Marianne Lundblad
- Konstnär/Designer
Marianne Lundblad
Marianne Lundblad, svensk bildkonstnär och skulptör född i Västerås 1930.
Läs mer om Marianne Lundblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marianne lundblad olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Marianne Lundblad
Marianne Lundblad, svensk bildkonstnär och skulptör född i Västerås 1930.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Specialauktion Marianne Lundblad
Läs mer om Marianne Lundblad
nr 1563 6085
Marianne Lundblad
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x78 cm
Marianne Lundblad, svensk bildkonstnär och skulptör född i Västerås 1930.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/9 22:12:47 | 1 | 100 kr |
| 11/9 16:42:09 | 1 | Vinnande bud |
| 11/9 18:55:33 | 2 | 150 kr |
| 11/9 18:55:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
11 sep
Specialauktion Marianne Lundblad
På specialauktionen Marianne Lundblad presenterar vi en karta över bildkonstnären och skulptören Marianne Lundblads produktion i form av skulpturer och reliefer i ett flertal material som lergods, gip ...
Läs mer om Specialauktion Marianne Lundblad
- Konstnär/Designer
Marianne Lundblad
Marianne Lundblad, svensk bildkonstnär och skulptör född i VästerÃ¥s 1930.Läs mer om Marianne Lundblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marianne lundblad olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



